نصب درب ضد سرقت و مراحل آن

نصب درب ضد سرقت و مراحل آن

نصب درب ضد سرقت و مراحل آن

روش نصب درب ضد سرقت و مراحل آن

امروزه درب های ضد سرقت شرکت گلدور ایمن ترین و مطمئن ترین راه برای ایجاد امنیت خانه ها هستند و به این دلیل محبوبیت زیادی بین مردم مختلف پیدا کرده اند. علاوه بر امنیت ویژه ای که درب ضد سرقت ایجاد می‌کند، دارای نصب آسان نیز هست که توسط نصاب های شرکت گلدور درب با انجام عملیات بتن ریزی نصب می‌گردد. بعد از پایان عملیات ساخت و ساز، به راحتی و بدون کمترین آسیب می‌توان نسبت به نصب درب ضد سرقت اقدام نمود.

Install anti-theft door
نصب درب ضد سرقت

امیدواریم در این این مقاله از سایت گلدور بتوانیم راهنمای جامعی در خصوص تصمیم گیری شما عزیزان باشیم.

 

مراحل نصب درب ضد سرقت

هنگام نصب درب ضدسرقت می‌بایست در ابتدا سایز درب را تعیین و انتخاب کرد و بعد از آن فریم را در به اندازه یک سانتیمتر بزرگتر از سایز درب ساخت تا درب بتواند به خوبی در داخل فریم جا بگیرد. همچنین، نصب فریم می‌بایست به طرف راه پله باشد تا از گیر کردن درب به پاگرد جلوگیری شود.

برای نصب درب ضدسرقت دو مرحله وجود دارد:

1- نصب چهارچوب در است 2- اتصال درب بوسیله لولا به فریم انتظار

مراحل نصب درب ضد سرقت
مراحل نصب درب ضد سرقت

اجزای نصب درب ضدسرقت اولین مرحله ساخت چارچوب برای درب است باید از پروفیل 10*4 یا 8*4 استفاده شود. این چارچوب باید به گونه ای باشد که اتصال درب به دیوار را بسیار محکم کند و ابعاد داخل فریم انتظار باید از ابعاد درب بزرگتر باشند. قبل از سفید کاری چهارچوب باید نصب شود. اندازه گیری کاملا دقیق ابعاد در نصب درب ضدسرقت بسیار مهم است و عایق کاری ضد زنگ چارچوب حتما باید انجام شود.

 

روش های نصب درب ضد سرقت

1- نصب درب ضدسرقت با با جوش دادن
2- نصب درب ضدسرقت با رولت بولت
3- نصب درب ضدسرقت با پیچ سرمته

 

نصب درب ضد سرقت به روش جوش دادن-بتن ریزی:

بهتر است که درب را قبل از نصب باز کرده و چند مرتبه قفل و شب بند آن را باز و بسته کنید تا از عملکرد صحیح سیستم قفل اطمینان حاصل کنید. سپس درب را از قسمت پشت (قسمتی که باله ندارد) وارد چارچوب نموده و آن را کاملا تراز و شاقول کرده و درب را چند مرتبه باز و بسته کنید و از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل کنید، بعد از اطمینان مجدد از تراز و شاقول بودن، درب را از محل سوراخ های تعبیه شده در قسمت داخلی چارچوب با چند خال جوش موقتا نصب کنید. پس از نصب موقت صحت عملکرد درب را کنترل کنید و سپس اقدام به جوش دادن کامل نمایید.

 

نصب درب ضد سرقت به روش رول بولت

در صورتی که دیوار هایی که می‌خواهید درب را درون آن نصب نمایید از مقاومت کافی و مناسب برای نصب توسط رول بولت برخوردار باشد (مانند دیوار های بتنی، 35 سانتی متری آجری) می‌توانید از این روش استفاده کنید. البته در صورت استفاده از سفال تیغه ای می­‌بایست حداقل 15 سانتی‌متر از لبه داخلی فریم را با ملات ماسه سیمان آستر سازی و مقاوم کنید.

برای نصب ابتدا باید از تراز و شاغول بودن محل نصب و صاف بودن سطوح مطمئن شوید سپس درب را چند مرتبه باز و بسته کرده تا از عملکرد صحیح قفل و لولا اطمینان حاصل کنید. پس از تراز کردن ضلع های مختلف چارچوب، آن را در محل خود تا انتهای عملیات بصورت ثابت نصب کرده و توسط دریل از محل سوراخ های تعبیه شده در چهارچوب مطمئن شوید و سپس اقدام به سوراخ کردن دیوار ‌نمایید.

Install anti-theft door
Install anti-theft door

حال مجددا از تراز بودن چارچوب اطمینان حاصل نموده و رول بولت به حفره های ایجاد شده ‌وارد کنید. توجه داشته باشید که پیش از ورود رول بولت ها توسط یک پیچگوشتی و یا یک میله و چکش رول بولت ها را تا انتها وارد سوراخ ها نموده و بعد توسط آچارهای مخصوص اقدام به محکم نمودن پیچ های رول بولت کنید. پیچ ها باید بصورت تدریجی و همزمان با یکدیگر محکم شود تا تراز درب به هم نریزد.

 

نصب درب ضد سرقت در دیوارهای پارتیشنی

1- قبل از نصب چهارچوب درب ضد سرقت، ابعاد با دقت اندازه‌گیری شود و چهارچوب انتظار را با ضد زنگ عایق کنید تا مانع پوسیدگی و دوام بیشتر درب شوید.

2- پس از اطمینان از صحت اندازه‌های چهارچوب انتظار، توصیه می‌شود تا اندازه قطر فریم را کنترل كنيد تا موجب دویدگی و پیچیدگی چارچوب نشود.

3- چهارچوب انتظار به صورت کامل، شاقول و تراز در محل نصب شود.

4- در مرحله نصب چهارچوب انتظار دقت شود، تا در ادامه مراحل بنایی از حرکت احتمالی آن جلوگیری به عمل آید.

5- چهارچوب انتظار به گونه‌ای نصب شود تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی دستگاه پله مماس بوده و پایین تر و یا بالاتر از آن نباشد.

6- پس از اتمام بتن ریزی، گچ کاری و پایان رنگ کاری می‌توان اقدام به نصب ضد سرقت کرد.

 

نکته مهم

ابعاد درب ضدسرقت از روبه رو(سمت بیرون واحد) بزرگتر از ابعاد پشت (سمت داخل واحد) درب ضد سرقت می‌باشد بنابراین فضای لازم از سمت بیرون (راه پله) برای دربهای ضدسرقت چینی حداقل پنج سانتی متر بیشتر است. از این رو چهار سانتی متر از سمت بیرون نباید باهیچ نوع مصالحی پوشانده شود. اما از سمت داخل واحد بهتر است پوشیده شود.

 

نصب درب ضد سرقت به روش پیچ سرمته ای

1.همانطور که در روش های قبلی ذکر کردیم ابتدا باید درب را از بسته بندی خارج و سپس از سلامت قفل و شب بند آن اطمینان حاصل کنید.

2. بعد از این مرحله از قسمت پشت درب( قسمتی که باله ندارد) درب را در چهارچوب انتظار قرار داده و آن را تا پایان نصب ثابت نگه دارید.

3. در قدم بعدی چهارچوب انتظار و درب را بهم پیچ کنید و مجددا تراز بودن و عملکرد درب را چک کنید.

 

هزینه نصب درب ضد سرقت

هزینه نصب در انواع درب ها متفاوت است چرا که ممکن است هنگام نصب باتوجه به شرایط، مشکلاتی پیش بیاید.
در نتیجه هزینه آن بر اساس مدت زمان و سختی کار محاسبه خواهد شد.
برای آگاهی از قیمت درب و هزینه نصب آن با ما تماس بگیرید.

 

هزینه نصب درب ضدسرقت

در حالت کلی سه مدل درب ضد سرقت در بازار موجود است:

1- درب ضد سرقت ایرانی

2- درب ضد سرقت ترک

3- درب ضد سرقت چینی

معمولا نصب این درب ها زمان زیادی لازم ندارد اما باید توسط متخصص این کار انجام شود تا در کمترین زمان و بی نقص ترین حالت ممکن انجام شود. به صورت متوسط نصب درب ها حدود دو تا سه ساعت زمان می‌برد البته این زمان می‌تواند بسته به نوع درب و مکان نصب آن متفاوت باشد.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

نصب چهارچوب درب ضد سرقت یکی از مهمترین بخش های نصب درب می‌باشد و اگر چهارچوب درب به درستی نصب شده باشد مقاومت درب را ضمانت خواهدکرد.

 

هزینه نصب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت معمولا کار آسانی است. اما در هنگام نصب ممکن است به مشکلاتی بربخوریم. بنابراین هزینه نصب درب ضد سرقت متفاوت است و براساس سختی و زمانی که صرف می‌شود قیمت گذاری انجام می‌شود. مشکلاتی از قبیل استاندارد نبودن ابعاد مکان نصب درب که منجر به بنایی می‌شود و مشکلاتی از قبیل این هم زمان نصب درب ضد سرقت و هم هزینه نصب درب ضد سرقت را افزایش می‌دهد.

 

نصاب درب ضد سرقت

نصب درب ضد سرقت نیاز مند تخصص بالا می‌باشد زیرا عدم تجربه و دانش تکنسین می‌تواند آسیب های جبران ناپذیری را به درب ضد سرقت وارد نماید. گلدور متشکل از برترین تکنسین های ساختمانی و فنی همواره کیفیت خدمات خود را تضمین می‌نماید.

Anti-theft door installer
Anti-theft door installer

گروه سنا درب همواره در 24 ساعت 7 روز هفته آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان است. با سالها تجربه و دانش در ارائه خدمات فنی و ساختمانی با ارائه برترین کیفیت در خدماتمان پاسدار اعتماد ها به خود باشیم. تعمیر و رگلاژ کامل درب ضدسرقت، تعویض روکش، تقویت درب، تعویض قفل وتقویت،ترمیم کامل درب خراب شوده و نصب درب ضدسرقت از جمله وظایف و خدمات نصاب درب ضد سرقت است.

 

انجام عمل مکان گذاری در دیوار برای نصب درهای ضد سرقت

1- چهارچوب درب ها ثابت و کشویی از ورق فولادی 2 میلیمتر بوده و نیازی به فریم گذاری ندارند.

2- ابعاد استاندارد درب ها با چهارچوب ثابت از جلو 120*217 سانتیمترو از نمای پشت 115*215سانتیمتر می‌باشد.

3- بازشوی مفید درب ها با چهار چوب ثابت فلزی 101 سانتیمتر می‌باشد.(در صورت سفارش درب با بازشوی مفید نیز 103 سانتیمتر موجود می‌باشد.)

4- درب ها از نوع CNC کم برجسته – برجسته و لوکس بوده و وزن آنها از 90 کیلوگرم تا 130کیلو گرم متغیر است.

5- در صورت درخواست درهای تک لنگه سفارشی کوچک و بزرگ و درهای یک و نیم لنگه حداکثر 160سانتیمتر و دولنگه حداکثر 220 سانتیمتر ساخته می‌شوند.

انجام عمل مکان گذاری در دیوار برای نصب درهای ضد سرقت
انجام عمل مکان گذاری در دیوار برای نصب درهای ضد سرقت

6- دور تا دور چهارچوب از داخل روی لبه لنگه دارای نوار درزگیر که مانع از عبور دود و گرد و غبار می‌شود.

7- قفل درب ها اصل KALE ترك (ضد اسيد و ضد آب ) با 5 سال گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش می‌باشند.

8- بین لایه میانی دو MDF ورقی از یونولیت جهت عایق بودن در برابر صوت و حرارت ورق فولادی 1 میلیمتر به صورت یکپارچه و زیگزاگ قرار دارد که عایق صوت و حرارت نیز می‌باشند.

9- مناسب ترین مر حله نصب بعد از اتمام کف و قبل از شروع آخرین مرحله سفید کاری می‌باشد.

 

نکته 1

در مرحله نصب چهارچوب مورد نظر دقت شود، تا در ادامه مراحل بنایی از حرکت احتمالی آن جلوگیری به عمل آید.چهارچوب مورد نظر به گونه‌ای نصب شود تا سطح بالایی پاخور فریم با سطح کف نهایی دستگاه پله مماس بوده و پایین تر و یا بالاتر از آن نباشد.پس از اتمام بتن ریزی، گچ کاری و پایان رنگ کاری حال می‌توان اقدام به نصب درب ضد سرقت کرد.

 

نکته 2

پس از نصب موقت در صورت درست کار کردن عملیات جوش کامل را انجام دهید. و بعد اقدام به کنترل صحت عملکرد درب نموده و بعد از اطمینان از عملکرد آن اقدام به جوش دادن کامل اتصال در نظر گرفته شده در چهارچوب درب نمایید.

 

نکته 3

پس از تکمیل سوراخ‌ها مجدداً از تراز بودن چهارچوب اطمینان حاصل نمایید و اقدام به وارد کردن رول بولت به حفره‌ های ایجاد شده کنيد. و پيش از ورود رول بولت‌‌ها توسط یک پیچ گوشتی یا یک میله و چکش رول بولت‌ها را بايد تا انتها وارد سوراخ‌ها نمایید. سپس توسط آچارهای مخصوص اقدام به مستحکم نمودن پیچ‌های رول بولت‌ها کنید.

نمونه درب ضد سرقت
نمونه قرارگیری درب ضد سرقتروش پیچ سر مته ای

در این روش ابتدا پس از خارج کردن دربهای ضد سرقت از بسته بندی و قبل از اقدام برای نصب، بهتر است. که درب را باز نموده و چند مرتبه اقدام به باز و بسته نمودن قفل و شب بند نموده. تا از عملکرد صحیح سیستم قفل، اطمینان حاصل کنید. و درب را از قسمت پشت درب یعنی قسمت پشت که باله ندارد وارد چهارچوب انتظار نموده. و آن را کاملا تراز قرار داده و درب را چندین مرتبه باز و بسته ‌نمایید. تا از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل شود. و سپس از تراز نمودن اضلاع مختلف فریم آن را در محل خود تا انتهای عملیات نصب ثابت نگه دارید.

 

نکته پایانی

پس از آن اقدام به کنترل صحت عملکرد درب نموده و بعداز اطمینان از عملکرد آن اقدام به پیچ کردن اتصال در نظر گرفته شده. در چهارچوب درب به چهارچوب مورد نظر‌نمایید و توجه داشته باشید. که پیچ ها به صورت تدریجی با یکدیگر و مرحله به مرحله محکم شود. تا از تداخل بین تعادل و تراز درب جلوگیری به عمل آید.

نظرات (1)

[…] و جوش دادن استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که هنگام نصب این درب ها فضای بین دیوار و چهارچوب در را باید با ملات و […]

ارسال دیدگاه