• حساب کاربری

 • 0

  سبد خرید

 • گلدور
  درب ضد سرقت فلزی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

  درب ضد سرقت فلزی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

  در سال‌های گذشته ساکنان شهرها به بحث ایمنی ساختمان توجه بیشتری پیدا کرده اند. در کنار آن صنعت تولید درب ضد سرقت گسترش زیادی پیدا کرده است. در سال‌های اخیر برای تامین امنیت مردم در صنعت ساختمان سازی حجم زیادی از درب ضد سرقت از کشور ترکیه و همینطور چین وارد کشورمان گردیده است. چرا که این صنعت در کشورمان گسترش پیدا نکرده بود و ما این محصول را به کشور وارد می‌کردیم. درب ضد سرقت فلزی از جمله درب هایی است که مورد توجه مردم بوده است. همیشه این موضوع وجود داشته که درب ضد سرقت در طرح، کیفیت، جنس و ابعاد مختلفی برای مصارف و سلیقه‌های متفاوت تولید می‌شدند.

  درب ضد سرقت فلزی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

  درب ضد سرقت فلزی و هر آنچه که باید درباره آن بدانید!

  درب ضد سرقت فلزی به دلیل این که لایه بیرونی آن فلزی است به این نام شناخته می‌شود. این محصول مزایا و معایب خود را دارد. اما در مجموع تفاوت اصلی آن با محصولات دیگر در این حوزه تنها متریال رویه آن است. این محصول بیشتر در ویلا‌ها استفاده می‌شود و در آپارتمان‌ها معمولا از درب های چوبی استفاده می‌شود. برای دیدن و خرید از فروشگاه گلدور دیدن کنید.

   

  کاربرد درب ضد سرقت فلزی

  درب ضد سرقت فلزی در مکان‌هایی که در معرض نور خورشید، باد و همچنین باران قرار دارد مانند ویلاها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. رویه فلزی این درب ها مقاومت بالایی در برابر آسیب‌های جوی دارد. به همین دلایل برای ویلاها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آن درب ضد سرقت ویلایی نیز گفته می‌شود. بطور معمولا در بادهای شدید ذرات گرد و غبار و خاک به درب منازل ویلایی برخورد می‌کند. اگر درب دارای روکش چوبی باشد این ذرات می‌توانند بر روی آن ایجاد خط و خش کنند و به ظاهر آن صدمه بزنند.

   

  ویژگی های درب ضد سرقت فلزی

  رویه درب های ضد سرقت فلزی معمولاً با کوره‌های چوب الکترواستاتیک رنگ آمیزی می‌شوند. البته برخی از آن‌ها دارای روکش PVC هستند. همچنین ابعاد چهارچوب درب ضد سرقت فلزی حداکثر 105 در 210 سانتی متر و عرض قابل استفاده و مفید آن بین 90 تا 92 سانتی متر است. ضخامت صفحه داخلی مورد استفاده برای درب ضد سرقت فلزی چینی معمولاً کمتر از یک میلی متر و در بیشتر حالت حدود 0.8 میلی متر است. ویژگی دیگر درب های ضد سرقت فلزی، امکان استفاده از چندین نوع قفل در قسمت‌های مختلف آن است. این امر در درب‌های چوبی امکان پذیر نمی‌باشد. مناسب برای فضای بیرون و مکان‌هایی است که درب در مقابل آب و آفتاب قرار می‌گیرد.

  ویژگی های درب ضد سرقت فلزی

  ویژگی های درب ضد سرقت فلزی

  البته باید بگوییم فقط فلزی بودن فاکتور کافی برای انتخاب درب محیط بیرون نیست. بلکه نوع و کیفیت رنگ مورد استفاده هم بسیار حائز اهمیت است. ویژگی دیگر این درب ها علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و برودت، در برابر تغییرات گوناگون دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ می‌کنند. اگر هنوز هم بدلیل شاید زیبایی کمتر درب های فلزی نسبت به درب های چوبی مردد هستید، باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که با بهره گیری از فرفورژه می‌توانید طراحی و زیبایی بیشتری به قیمت درب های ضد سرقت فلزی خود ببخشید.

   

  مزایای درب های ضد سرقت فلزی

  • مقاومت بالا درب ضد سرقت فلزی در برابر ضربات مکانیکی
  • مقاوم در برابر آب و آفتاب
  • مقاوم در برابر آتش
  • قابل استفاده در فضاهای بیرونی
  • نصب چندین نوع قفل بر روی این درب ها
  • قابلیت عایق شدن در برابر صدا و حرارت
  • با استفاده از فلز در ساخت روکش ،این درب ها دارای چند ویژگی بارز و مزایای فراوان می‌شوند.
  • قابلیت سفارشی سازی سایز
  • ایجاد زیبایی بصری با استفاده از طرح‌های فرفورژه
  • عدم تغییر در برابر تغییرات دمایی
  • چارچوب تمام استیل با نصب 4 لولا
  • قرار گرفتن یک نوار درزگیر بر روی چارچوب که مانع از ورود آلودگی به داخل سازه از طریق فاصله میانی درب و لولا می‌شود. جنس این نوار از پلیمر بوده و به سرعت فرسوده نمی شود.

   

  مشخصات استاندارد درب ضد سرقت فلزی

  در زیر مشخصات درب‌های ضد سرقت فلزی را خواهیم گفت با ما همراه باشید.

  مشخصات استاندارد درب ضد سرقت فلزی

  مشخصات استاندارد درب ضد سرقت فلزی

  1. دستگیره درب در طرح‌های متنوع به همراه قفل شب بند.
  2. قفل مولتی سیستم که با چرخاندن کلید بطور همزمان تعداد 12 زبان قفل در چند جهت وارد چهار چوب می‌گردد.
  3. دارای نوار هوابند مخصوص، جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار.
  4. دارای چهار عدد لولای مخفی قابل ریگلاژ.
  5. قابلیت ریگلاژ بعد از نصب درب.
  6. دارای چشمی با زاویه باز و زنگ.
  7. چهار چوب درب از جنس فولاد گرم با ضخامت 12 سانتی‌متر.
  8. داخل درب از جنس Honeycomb جهت عایق صدا.
  9. روکش درب با پوشش رنگ کوره ای.
  10. رویه درب از ورق فولاد گرم با ضخامت‌های مختلف.
  11. آستانه تمام استیل.

   

  تفاوت درب فلزی ضد سرقت ایرانی با نوع چینی

  در بازار ایران دو نوع وجود دارد. نوع چینی و ایرانی. در مورد درب فلزی چینی قمت کمتری نسبت به نمونه ایرانی دارند. اما با توجه به اینکه نوع رنگ این سری از درب‌ها از نوع دکورال می‌باشد و مانند کاغذ دیواری در کوره روی درب منتقل می‌شود لذا به سرعت در مقابل نور آفتاب صدمه می‌خورد و هیچ راهی برای اصلاح این درب‌ها وجود ندارد ولی برای درب‌های ایرانی نوع رنگ از نوع الترواستاتیک استفاده می‌شود که در مقابل نور آفتاب و باران کاملا مقاوم است.

   

  نکات مهم قبل از خرید

  قبل از انتخاب درب ضد سرقت می‌بایست محل مورد استفاده را ارزیابی کرد تا درب ضد سرقت متناسب با آن انتخاب شود، در ساختار درب ضد سرقت فلزی از دو لایه ورق به ضخامت تا یک میلی‌متر ساخته شده است و در دو طرف درب ضد سرقت نصب می‌شود. برای جلوگیری از آلودگی صوتی و صداهای زندگی شهری از یک لایه عایق صدا در لایه میانی درب ضد سرقت استفاده می‌شود. از طرفی برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی از عایق گرمایی در همان لایه میانی استفاده می‌شود.

  نکات مهم قبل از خرید درب‌های ضدسرقت فلزی‌

  نکات مهم قبل از خرید درب‌های ضدسرقت فلزی‌

  هچنين اماکنی دور از حضور جمع از جمله ویلاها، کارخانجات، انبارها و… می‌بایست از درب‌ های ضد سرقت با ویژگی‌های خاص استفاده شود تا امکان نفوذ سارقین پس از برش و تخریب لایه‌های سطحی درب ضد سرقت به داخل ساختمان را غیرممکن سازند. در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه‌های فولادی در دو طرف درب ضد سرقت به دو میلی‌متر و جمعاً چهار میلی‌متر افزایش می‌یابند بلکه لایه میانی نیز از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در میان درب ضد سرقت تقویت گردیده است.

   

  قیمت

  از نظر قیمت باید بگوییم که جنس مواد استفاده شده و میزان کاری که روی درب انجام شده در قیمت آن تاثیرگذار هستند. مثلاً مدل‌هایی از درب های ضد سرقت که دارای طرح‌های برجسته هستند نسبت به مدل‌های ساده، قیمت تمام شده بیشتری دارند. جنس روکش چوبی نیز می‌تواند در قیمت درب ضد سرفت فلزی تاثیر بگذارد. به عنوان مثال درب های ضد سرقتی که روکش آن‌ها از جنس چوب راش می‌باشد، نسبت به مدل‌هایی که روکش آن‌ها از جنس چوب گردو است قیمت کمتری دارند. بعضی از این درب ها یراق آلاتی از جنس استیل یا برنج را دارند، که این مورد نیز بر قیمت تاثیرگذار می‌باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.