درب ضد سرقت فلزی و همه آنچه که باید بدانید

درب ضد سرقت فلزی و همه آنچه که باید بدانید

درب ضد سرقت فلزی و همه آنچه که باید بدانید

در این مقاله قصد داریم در مورد درب های ضد سرقت با رویه فلزی مطالبی را برای آگاهی هرچه بیشتر شما از ویژگی ها و قیمت درب ضد سرقت فلزی در اختیارتان قرار دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

درب ضد سرقت فلزی
درب ضد سرقت فلزی

نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه داشته باشید این است که در ایران تولید بسیار محدودی دارند. پس آنچه که در بازار به عنوان درب ضد سرقت فلزی می‌بینید عموما درب ضد سرقت چینی هستند. درب ضد سرقت تولید کشور چین مانند سایر اقلامی که از این کشور وارد ایران می‌شود، از قیمت پایین‌تر و معمولا کیفیت پایین‌تری نسبت به سایر مدل‌ ها برخوردار است. برای دیدن بهترین برندهای درب ضد سرقت کلیک کنید.

 

مناسب برای فضای باز و بیرون

مناسب برای فضای بیرون و مکان‌هایی است که درب در مقابل آب و آقتاب قرار می‌گیرد. البته باید بگوییم فقط فلزی بودن فاکتور کافی برای انتخاب درب محیط بیرون نیست. بلکه نوع و کیفیت رنگ مورد استفاده هم بسیار حائز اهمیت است.

 

ویژگی‌های درب ضد سرقت فلزی

مشکلاتی در انتخاب رنگ مناسب وجود دارد، البته نباید از این نکته نیز غافل شد که از امنیت و مقاومت به مراتب بیشتری در قیاس با درب های چوبی برخوردار هستند. ویژگی دیگر درب های ضد سرقت فلزی، امکان استفاده از چندین نوع قفل در قسمت‌های مختلف آن است. این امر در درب‌های چوبی امکان پذیر نمی‌باشد.

ویژگی‌ها
ویژگی‌ها

ویژگی دیگر این درب ها علاوه بر توانایی عایق شدن در برابر صوت، حرارت و برودت، در برابر تغییرات گوناگون دما نیز تاب بر نداشته و شکل فیزیکی خود را حفظ می‌کنند. اگر هنوز هم بدلیل شاید زیبایی کمتر درب های فلزی نسبت به درب های چوبی مردد هستید، باید به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که با بهره گیری از فرفورژه می‌توانید طراحی و زیبایی بیشتری به قیمت درب های ضد سرقت فلزی خود ببخشید.

 

تفاوت درب فلزی ضد سرقت ایرانی با نوع چینی

در بازار ایران دو نوع وجود دارد. نوع چینی و ایرانی. در مورد درب فلزی چینی قمت کمتری نسبت به نمونه ایرانی دارند. اما با توجه به اینکه نوع رنگ این سری از درب‌ها از نوع دکورال می‌باشد و مانند کاغذ دیواری در کوره روی درب منتقل می‌شود لذا به سرعت در مقابل نور آفتاب صدمه می‌خورد و هیچ راهی برای اصلاح این درب‌ها وجود ندارد ولی برای درب‌های ایرانی نوع رنگ از نوع الترواستاتیک استفاده می‌شود که در مقابل نور آفتاب و باران کاملا مقاوم است.

 

مشخصات استاندارد درب ضد سرقت فلزی

1- دستگیره درب در طرح‌های متنوع به همراه قفل شب بند.

2- قفل مولتی سیستم که با چرخاندن کلید بطور همزمان تعداد 12 زبان قفل در چند جهت وارد چهار چوب می‌گردد.

3- دارای نوار هوابند مخصوص، جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار.

4- دارای چهار عدد لولای مخفی قابل ریگلاژ.

5- قابلیت ریگلاژ بعد از نصب درب.

6- دارای چشمی با زاویه باز و زنگ.

مشخصات استاندارد
مشخصات استاندارد

7- چهار چوب درب از جنس فولاد گرم با ضخامت 12 سانتی‌متر.

8- داخل درب از جنس Honeycomb جهت عایق صدا.

9- روکش درب با پوشش رنگ کوره ای.

10- رویه درب از ورق فولاد گرم با ضخامت‌های مختلف.

11- آستانه تمام استیل.

 

نکات کلیدی قبل از خرید

قبل از انتخاب درب ضد سرقت می‌بایست محل مورد استفاده را ارزیابی کرد تا درب ضد سرقت متناسب با آن انتخاب شود، در ساختار درب ضد سرقت فلزی از دو لایه ورق به ضخامت تا یک میلی‌متر ساخته شده است و در دو طرف درب ضد سرقت نصب می‌شود. برای جلوگیری از آلودگی صوتی و صداهای زندگی شهری از یک لایه عایق صدا در لایه میانی درب ضد سرقت استفاده می‌شود. از طرفی برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی از عایق گرمایی در همان لایه میانی استفاده می‌شود.

نکات کلیدی قبل از خرید
نکات کلیدی قبل از خرید

هچنين اماکنی دور از حضور جمع از جمله ویلاها، کارخانجات، انبارها و… می‌بایست از درب‌ های ضد سرقت با ویژگی‌های خاص استفاده شود تا امکان نفوذ سارقین پس از برش و تخریب لایه‌های سطحی درب ضد سرقت به داخل ساختمان را غیرممکن سازند. در این گونه موارد نه تنها ضخامت لایه‌های فولادی در دو طرف درب ضد سرقت به دو میلی‌متر و جمعاً چهار میلی‌متر افزایش می‌یابند بلکه لایه میانی نیز از طریق ایجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد تخریب در میان درب ضد سرقت تقویت گردیده است.

 

قیمت درب ضد سرقت فلزی

از نظر قیمت باید بگوییم که جنس مواد استفاده شده و میزان کاری که روی درب انجام شده در قیمت آن تاثیرگذار هستند. مثلاً مدل‌هایی از درب های ضد سرقت که دارای طرح‌های برجسته (CNC) هستند نسبت به مدل‌های ساده، قیمت تمام شده بیشتری دارند.

جنس روکش چوبی نیز می‌تواند در قیمت درب ضد سرفت فلزی تاثیر بگذارد. به عنوان مثال درب های ضد سرقتی که روکش آن‌ها از جنس چوب راش می‌باشد، نسبت به مدل‌هایی که روکش آن‌ها از جنس چوب گردو است قیمت کمتری دارند. بعضی از این درب ها یراق آلاتی از جنس استیل یا برنج را دارند، که این مورد نیز بر قیمت تاثیرگذار می‌باشد.

نظرات (2)

[…] ضد سرقت فلزی و آنچه که درباره آنها باید بدانید را در اینجا مشاهده […]

[…] در دسته یراق آلات ساختمانی قرار گرفته و بخش مهمی از درب ضد سرقت محسوب […]