قیمت درب ضدسرقت و عوامل تاثیر گذار بر آن

قیمت درب ضدسرقت و عوامل تاثیر گذار بر آن

قیمت درب ضدسرقت و عوامل تاثیر گذار بر آن

شاید برای شما هم انفاق افتاده باشد که در جستجو برای خرید درب ضدسرقت باشید که از یک مدل درب در یک فروشگاه خوشتان آمده و تصمیم می‌گیرید درباره‌ی آن تحقیق کنید. اما ممکن است همان درب را با همان اندازه در یک فروشگاه دیگر با قیمتی کاملا متفاوت مشاهده می‌کنید. یا بسیار ارزانتر، یا بسیار گرانتر. درحالیکه اندازه و مدل و جنس روکش هر دو درب با هم یکی است، چه عاملی می‌تواند باعث این همه اختلاف قیمت شود؟ در این نوشته از گلدور قصد داریم در خصوص قیمت درب ضدسرقت و راهنمای خرید این درب ها ارائه دهیم. در این مطلب برخی از عوامل تاثیر گذار بر درب ضدسرقت چیست و چگونه این عوامل بر قیمت درب ضدسرقت تاثیر مستقیم و در برخی موارد تاثیر غیرمستقیم خواهد داشت را بررسی خواهیم کرد.

قیمت درب ضدسرقت
قیمت درب ضدسرقت

در یک تعریف ساده درب ضدسرقت در زمانی که قفل می‌شود باید مانند دیوار عمل کند. یعنی برای ورود به منزل از طریق دیوار، تنها راه ممکن تخریب آن است و به یقین تخریب دیواری که در آن ورق فولادی به کار رفته باشد به شدت دشوار خواهد بود. همین موضوع یکی از عوامل موثر بر قیمت درب ضدسرقت است. برای این که درب ضدسرقت بتواند به درستی نفوذناپذیری خود را عملی نماید، بخشی از قاب درب باید به طور کامل داخل دیوار تعبیه گردد. از جمله دیگر نکاتی که بر قیمت درب ضدسرقت تاثیر خواهد گذاشت، نحوه وصل نمودن و تعبیه درب در مکان خود است.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب ضدسرقت

عوامل زیادی بر قیمت درب های ضدسرقت تاثیر گذار هستند مانند نوع درب، نحوه نصب و … که به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد:

 

جنس روکش درب ضدسرقت

تنوع رنگی و متریال در روکش درب ضدسرقت بسیار زیاد شده است بصورتی که حتی سازندگان نیز در بعضی از مواقع قابلیت تشخیص انواع جدید روکش درب ضدسرقت را ندارند. خیلی از انواع روکش درب ضدسرقت از کشور‌های اروپایی بخصوص ترکیه وارد می‌شود. درب های ضدسرقت ایرانی دارای دوعدد روکش یا رویه در دوطرف هستند، که بصورت کشویی وارد شاسی فلزی درب می‌شوند. جنس روکش‌های درب تاثیر زیادی در قیمت تمام شده‌ی آن دارد. غیر از رویه‌های فلزی که ضخامت ورق آن تعیین کننده‌ی وزن درب است، و مناسب بودن قیمت آن را از طریق آهن به کار رفته در آن می‌توان تعیین کرد. بقیه‌ی رویه‌های درب ضدسرقت از جنس ام دی اف هستند. روی ورق ام دی اف یک لایه‌ی دیگر روکش می‌شود که آن لایه تعیین کننده‌ی ظاهر نهایی درب است.

جنس روکش درب ضد سرقت
جنس روکش درب ضدسرقت

همچنین روکش‌های جدید دیگری که مورد استفاده قرار می‌گیرند و روی قیمت تاثیر دارند روکش‌های گردو آمریکایی و بلوط آمریکایی می‌باشد. دلیل استفاده از این نوع روکش‌ها این می‌باشد که طرح و نقش چوب گردو و بلوط بسیار زیبا می‌باشد و در بعضی از مواقع بخصوص برای چوب گردو نیازی به استفاده از رنگ‌های متنوع نمی‌باشد و با استفاده از یک رنگ ساده طرح و نقش زیبایی روکش درب ضدسرقت ایجاد می‌شود. یک نوع روکش دیگری وجود دارد و در ایران بسیار زیاد مورد استقبال می‌باشد و استفاده از روکش ملچ می‌باشد که نقش زیبا و زنده ای را بوجود می‌آورد.

 

ابعاد و وزن درب ضدسرقت از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن

یکی از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت حمل درب ضدسرقت ابعاد و وزن این درب ها می‌باشد. درب های ضدسرقت معمولا در ابعاد استاندارد و به صورت یک لنگه و دو لنگه ساخته می‌شود که در قیمت حمل این درب ها به محل نصب تاثیر گذار است. وزن درب، نشان‌دهنده‌ی مقدار آهن مورد استفاده در درب ضدسرقت است. هرقدر بیشتر باشد یعنی ضخامت ورق چهارچوب و لنگه درب ضدسرقت، و همینطور ضخامت پروفیل‌های داخل و ورق وسط درب بیشتر است. و در نتیجه می‌توان ایمنی و کیفیت چنین دربی را نیز بالاتر از درب‌های سبک‌تر دانست. برای محاسبه وزن مناسب درب ضدسرقت، و مقایسه‌ی آن با وزن مورد ادعای فروشنده، از فرمول‌های ساده‌ای می‌توانیم استفاده کنیم.

ابعاد و وزن درب ضد سرقت
ابعاد و وزن عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب ضدسرقت

چهارچوب و لنگه فلزی دربهای موجود در بازار ایران، بطور پیش‌فرض دارای یک استانداردهای حداقلی هستند. یعنی باید این حداقل‌ها در آنها رعایت شده باشد که ایمنی مورد انتظار خریدار تامین شود. ضخامت ورق چهارچوب و لنگه ۱/۲۵ میلیمتر، ضخامت ورق وسط درب ضدسرقت حداقل ۰/۵ میلیمتر و ترجیحا بصورت نورد شده، تعداد پروفیل‌های استحکام دهنده‌ی وسط لنگه ۵ عدد، با ضخامت ۰/۷ میلیمتر از مواردی هستند که در استاندارهای درب تاثیر دارند.

 

 نوع و جنس یراق آلات درب ضدسرقت

یکی دیگر از عواملی که در قیمت درب های ضدسرقت تاثیر گذار است نوع و جنس یراق آلات درب ضدسرقت می‌باشد. یراق آلات درب ضدسرقت شامل قفل و دستگیره و چشمی و … می‌شود. انواع یراق آلات درب ضدسرقت توسط کشورهای ایران و ترکیه و چین با کیفیت‌های متفاوت عرضه می‌شوند. بدون تردید در خانه‌های امروزی، درب های ضدسرقت نقش ویژه ای را ایفا می‌کنند و بسیاری از افراد به داشتن منزلی امن تمایل دارند. حال یراق آلات درب ضدسرقت از مهم‌ترین اجزای تشکیل دهنده این نوع درب های به شمار می‌آیند که انتخاب گزینه مناسب، می‌تواند علاوه بر ایجاد امنیت سبب افزایش زیبایی درب ها شود.

 نوع و جنس یراق آلات درب‌ ضدسرقت
نوع و جنس یراق آلات درب ضدسرقت

در حال حاضر کشورهای مختلفی از جمله ایران، ترکیه، چین و … در زمینه تولید انواع یراق آلات و لوازم جانبی درب های ضدسرقت مشغول فعالیت هستند که انواع طرح‌ها و مدل‌ها توسط شرکت‌های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌شوند. به طور کلی یراق آلات درب های ضدسرقت شامل قفل، دستگیره درب، لولا درب، درکوب، چشمی درب و … می‌شود که هر کدام در مدل‌های متنوعی تولید شده اند و با توجه به سلیقه افراد و محیط بر روی درب های ضدسرقت نصب می‌شوند.

 

نوع قفل درب ضدسرقت از عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب ضدسرقت

امرزوه نصب قفل‌های ضدسرقت جهت ایجاد حفاظت و امنیت فیزیکی در خانه و محل کار، یک ضرورت محسوب می‌شود. متاسفانه با وجود پیشرفت روز افزون ابزارهای امنیتی، روش‌های سرقت نیز با کمک همین تکنولوژی پیچیده تر شده است و این مساله ضرورت تولید ابزارها و تجهیزات جدید و پیشرفته تری را ایجاب می‌کند. تولید ابزارهای امنیتی مانند قفل‌های ضدسرقت بهترین روش برای تامین امنیت یک ساختمان است. انواع مختلفی از قفل‌های ضدسرقت مدرن به بازار آمده است که شما با توجه به نوع نیاز و توانایی مالی‌تان می‌توانید از میان آن‌ها قفل‌هایی ایمن و مدرن برای درب های خانه و محل کارتان انتخاب کنید.

نوع قفل درب‌ ضدسرقت
نوع قفل درب از عوامل تاثیر گذار بر قیمت درب ضدسرقت

قفل‌های ضدسرقت دارای چند زبانه مختلف برای قفل کردن هستند اما قفل‌های معمولی تنها یک زبانه دارند و به همین دلیل باز کردن آن‌ها برای سارقین بسیار آسان است. قفل‌های ضدسرقت از چهار جهت به چهار چوب درب قفل می‌شود و به همین دلیل امکان هر گونه اهرم کردن و باز نمودن درب را از بین می‌برد. قیمت انواع قفل‌ها با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارد. البته ایمنی قفل‌ها هم نسبت به یکدیگر متفاوت است. و می‌توان گفت درصورتی که خریداران درب ضدسرقت برای قفل درب هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنند، درعوض ایمنی بیشتری نیز نصیب آنها خواهد شد. یک نکته‌ی دیگر که لازم است به آن اشاره کنیم، این است که تفاوت قفل‌های ارزان چینی و ایرانی یا قفل‌های گرانتر، شاید صرفا در دوام و کارایی آن نباشد. بلکه این تفاوت بیشتر در ایمنی قفل خودش را نشان می‌دهد.

 

دقت در تولید درب ضدسرقت

یکی از مهمترین مواردی که در قیمت درب ضدسرقت تاثیر دارد، هزینه‌های سربار است. این هزینه شامل کل هزینه‌های ثابت شرکت، تقسیم بر تعداد محصول تولیدی است. هرچه هزینه‌های یک شرکت بیشتر باشد، قیمت تمام شده تعداد مشخصی از محصول تولیدی آن شرکت بالاتر خواهدبود. یا برعکس، می‌توان گفت وقتی هزینه‌ها ثابت باشد، هرچه تعداد محصول تولیدی کمتر شود هزینه سربار برای هر محصول بیشتر. و در نتیجه قیمت تمام شده محصول بالاتر می‌رود. کنترل هزینه‌ها و متعادل کردن آن با تعداد محصول تولیدی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که مدیران شرکت‌های تولیدی باید انجام دهند.

برخی از واحدهای تولیدی برای اینکه قیمت تمام شده درب را کاهش دهند، با حفظ یک عدد ثابت برای هزینه‌ها اقدام به افزایش تعداد محصول تولیدی می‌کنند. گروه‌های تولیدی در این شرکت‌ها باید تعداد بیشتری در روز از یک محصول خاص تولید کنند. در نتیجه کیفیت به راحتی فدای کمیت می‌شود. بنابراین اگر کیفیت تولید درب‌ها را با دقت بیشتری بررسی کنید، تفاوت زیادی از نظر کیفیت جوشکاری، رنگ‌کاری و مونتاژ، با درب‌های باکیفیت دارند. به همین دلیل، وقتی عکس درب ضدسرقت برخی از شرکت‌ها را با نمونه واقعی درب مقایسه می‌کنید، تفاوت زیادی در ظاهر آن مشاهده می‌کنید.

نظرات (2)

[…] ایران با کیفیت‌های متنوعی وجود دارد که گاهی اوقات قیمت درب ضد سرقت چینی از انواع ایرانی آن بیشتر است. درب ضدسرقت چینی در […]

[…] تفاوت زیادی دارند و تمام این عوامل باعث می‌شوند که قیمت درب‌های ضدسرقت بسیار بیشتر از درب‌های معمولی […]

ارسال دیدگاه