پاسخ: درب های ضد سرقت ایمنی و استحکام بسیار بیشتری نسبت به درب های معمولی دارند و ضریب ایمنی خانه را بسیار افزایش می‌دهند. این درب ها می‌توانند تا حد بسیار زیادی مانع از ورود غیرمجاز و سرقت احتمالی شوند اما این مساله نمیتواند به طور صد درصد تضمین شود. با توجه به مواد به کار رفته در ساخت درب ضد سرقت نسبت به دیگر درب ها میتوان به جرات گفت درب ضد سرقت کار سرقت را برای سارقین بسیار دشوار و در بعضی موارد غیر ممکن می‌کند.

معمولا باز کردن قفل درب ضد سرقت به دلیل داشتن چندین زبانه متعدد برای سارقین غیر ممکن و یا دشوار است. در واقع حتی اگر یک سارق حرفه ای بتواند قفل درب را باز نماید زمان زیادی باید صرف کند، در بسیاری از مواقع سارق یا سارقین زمان زیادی برای ورود به منزل ندارند و درب ضد سرقت مانند بقیه درب ها به سرعت با دیلم و یا شکستن چوب درب باز نمی‌شوند زیرا نه جایی برای دیلم وجود دارد نه جنس داخلی درب ضد سرقت از چوب است.

پاسخ: درب ضدسرقت دربی است که علاوه بر مانع شدن از ورود سارقین، بتواند عایقی مناسبی برای سرما، حرارت و رطوبت نیز باشد. تولید درب ضد سرقت باید به گونه‌ای باشد که در شرایط اقلیمی مورد استفاده کاملا مقاوم باشد. به عنوان مثال میتوان از درب‌های ضد سرقت ساده فلزی نام برد که از دو ورق فولادی به ضخامت یک میلیمتر در هر دو طرف درب و یک لایه پشم سنگ یا یونولیت به عنوان عایق صدا و دما ساخته می شوند در ساختمان‌هایی که امکان ایجاد سر و صدا از طرف سارقین برای تخریب درب امکان پذیر نمی‌باشد، استفاده نمود زیرا در مواردی که سارق امکان و زمان ایجاد سر و صدا را به منظور تخریب درب داشته باشند، مانند خانه‌ها و محل‌هایی که دور از هم هستند مانند: خانه‌های ویلایی، کارخانجات، انبارها و … باید از درب ضدسرقت با ویژگی‌های خاص استفاده نمود تا بتواند امکان داخل شدن سارق بعد از برش و تخریب لایه های سطحی درب ضد سرقت به ساختمان را به کمترین حد ممکن برساند.

در این موارد خاص می‌توان ضخامت ورق‌های فولادی مورد استفاده در دو طرف درب ضد سرقت را تقویت کرده و به دو میلی متر افزایش داد علاوه بر آن می‌توان لایه‌های میانی نیز از طریق ایجاد شبکه‌های فولادی مستحکم به همراه تزریق فوم‌های ضدمته، ضدبرش و ضداسید تقویت کرد. بهترین و مرغوبترین درب ضدسرقت زمانی مناسب است که سارقین نتوانند قفل نصب شده بر روی درب را تخریب کنند، پس هیچ درب ضد سرقتی، حتی اگر از بهترین نوع فولاد نفوذ ناپذیر و تحت استانداردهای جهانی فوق العاده هم ساخته شده باشد، بدون نصب قفل و توپی ضد سرقت تفاوتی با یک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.

پاسخ: قفل درب ضد سرقت مهمترین نقش را در امنیت درب‌های ضد سرقت دارد. تفاوت درب ضد سرقت با درب‌های معمولی تعداد زبانه‌های آن است و هر چه تعداد زبانه ها بیشتر باشد امنیت قفل‌ها نیز بیشتر است. در هنگام خرید درب ضد سرقت بیشتر از هر چیز باید به قفل درب توجه داشته باشید. در ساخت درب های ضد سرقت باکیفیت از قفل های ساخت ترکیه استفاده می‌شود. درب‌های ضد سرقت دارای دو نوع کلید اصلی و کارگری است، کلیدهای کارگری در زمان ساخت و ساز خانه به کار میروند و کلیدهای اصلی باید تنها نزد صاحبخانه باشند. پس از اتمام کار و تحویل خانه نیز باید تنها از کلیدهای اصلی استفاده نمایید.

پاسخ: تمامی درب های ضد سرقت ضد حریق نیستند و با توجه به سفارش شما و کارایی که از درب ضد سرقت انتظار دارید به شما انواع درب ضد سرقت را معرفی خواهیم کرد.

پاسخ: قفل و مغزی درب ضد سرقت تفاوت زیادی با درب معمولی ندارد و تنها تفاوت آن با درب ضد سرقت در تعداد زبانه‌های آن است و همین امر موجب شده است تا مغزی قفل درب ضد سرقت همانند درب‌های معمولی قابل تعویض و تعمیر باشد. در توضیح نحوه تعویض مغزی قفل درب ضد سرقت این نکته وجود دارد که این کار کاملا تخصصی بوده و باید توسط افراد ماهر انجام شود.

پاسخ: پاسخ مثبت است. در صورتی که چهارچوب درب قبلی با اندازه درب‌های ضد سرقت هم اندازه باشد می‌توان به راحتی درب ضد سرقت را به جای درب معمولی قرار داد و حتی در صورتی که این اندازه‌ها یکسان نباشد می‌توانیم با کمترین تخریب درب معمولی را با درب ضد سرقت تعویض کنیم. البته خیلی مهم است که این درب‌ها توسط افراد حرفه‌ای و کارشناسان خبره انجام شود تا درب ضد سرقت به خوبی نصب شود.

پاسخ: درب ضد سرقت از دو بخش داخلی و خارجی ساخته شده است که بخش خارجی آن معمولا از جنس چوب یا فلز است و بخش داخلی آن نیز که در بین دو رویه درب قرار گرفته است با ورقه‌های آهنی یا فولادی ضخیم پر شده است که مهمترین نقش را در استحکام این درب‌ها دارد. بخش خارجی این درب‌ها معمولا در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی ساخته می‌شود که زیبایی خاصی به این درب‌ها داده است. لولای درب‌های ضد سرقت در مدل‌های مختلف متفاوت می‌باشد و در برخی ممکن است مخفی یا پیدا باشد.

پاسخ: بله درب ضد سرقت را می‌توان به صورت سفارشی ساخت به عنوان مثال درب ضد سرقت مناسب برای کارخانه‌ها باید علاوه بر ضد سرقت بودن عایق حرارتی و رطوبتی هم داشته باشد و در مقابل اسید هم مقاوم باشد.

پاسخ: بله، درب ضد سرقت را با اضافه کردن تجهیزاتی مانند قفل دیجیتال، قفل کارتی، قفل رمزدار، قفل اثر انگشتی، قفل کارتی و یه طور کلی قفل هوشمند و زنگ هشدار  می توان بیش از پیش ایمن کرد. یکی از مواردی که باعث افزایش امنیت در این درب‌ها می‌شود این است که کلیه تجهیزاتی که روی این درب‌های ضد سرقت نصب می‌شوند دارای منبع تغذیه درونی هستند و با قطع برق ساختمان هیچ اختلالی در کارکرد آنها ایجاد نمی‌شود .

علاوه بر قفلی که در درب‌های ضد سرقت نصب می‌شود و درب‌های ضد سرقت را از معمولی متمایز می‌کند، وجود کلاف فلزی دور لنگه و شبکه فلزی داخلی آن است که اهرم کردن درب‌ها را پایین می‌اورد. نکته ای که قابل ذکر است این که بیشتر سرقتی که از منازل انجام می‌شود به وسیله اهرم کردن درب صورت می‌گیرد که درب‌های ضد سرقت با ساختار و قفلی که دارند امنیت منازل را بسیار بالا می‌برند.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در بین سوالات زیر پیدا نکردید از طریق فرم تماس مقابل سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما بزودی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.سعی کنید پرسش خود را واضح اعلام کنید. همچنین میتوانید بصورت تلفنی نیز با کاراشناسان ما تماس گرفته و بصورت تلفنی مشاوره دریافت کنید.
با تشکر از حسن انتخاب شما