قفل دیجیتال و هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟

قفل دیجیتال و هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟

قفل دیجیتال و هوشمند چیست و چه مزایایی دارد؟

شاید برای شما پیش آمده باشد که به دلیل مشغله فکری، پس از خروج از منزل و یا محل کار فراموش کنید که درب را قفل نمایید. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و عرضه قفل دیجیتال این مشکل تا حد زیادی برطرف شده است. قفل دیجیتال و یا هوشمند را می‌توانید بر روی هر نوع درب ضدسرقت cnc، درب ضدسرقت ایرانی، درب ضد سرقت لابی و … نصب نمایید. همچنین این قفل ها از امنیت بسیار بالاتری نسبت به قفل های سنتی برخوردارند. در ادامه درباره تعریف قفل دیجیتال و مزایای آن می‌پردازیم با ما همراه باشید.

 

قفل دیجیتال درب ضدسرقت چیست؟

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند، یکی از انواع قفل درب می‌باشد. این قفل نوعی قفل الکترومکانیکی است و بدون کلید توسط روش‌های دسترسی دیگر می‌توان کنترل آن را بدست گرفت. در واقع قفل الکترونیکی نسل پیشرفته‌ای از قفل‌های قدیمی و مکانیکی است که قابل نصب بر روی انواع درب چوبی، ضد سرقت، معمولی و … می‌باشد. این قفل نه تنها دارای ضریب ایمنی بالاتری است بلکه راحت تر و بدون نگرانی می‌توانید درب را قفل و به مسافرت و یا محل کار بروید. قفل الکترونیکی سیستمی است که بر پایه‌ی یکی از مکانیزم‌های دسترسی رمز، کارت‌های RFID، اثر انگشت، مگنت، تگ و یا ترکیبی از این‌ها کار می‌کند و قابل نصب بر روی درب منازل، شرکت‌ها، هتل‌ها، مجتمع‌های مسکونی و … می‌باشد.

قفل دیجیتال و هوشمند چیست؟
قفل دیجیتال و هوشمند چیست؟

این نوع قفل از بدنه بسیار محکمی برخوردار است که استقامت بالایی دارد. همچنین سیستم‌های هوشمند امنیتی موجود در آن باعث شده است این قفل های دیجیتال، یکی از امن ترین قفل های موجود در جهان باشد. به دلیل فناوری‌های بکار رفته در قفل های هوشمند، قابلیت‌هایی چون اتصال به سیستم‌های هوشمند، ضد حریق و ضد هک، کنترل از راه دور، رمز ادمین، قفل کودک، حریم خصوصی و … نیز به دیگر ویژگی‌های بی نظیر این قفل اضافه می‌شود.

 

مزایای قفل دیجیتال

سیستم‌های قفل بدون‌کلید اکنون به طور گسترده در فضاهای مسکونی، اداری و تجاری جایگزین قفل‌های سنتی شده‌اند. اما قبل از ایجاد هر تغییری، باید مزایای قفل‌های دیجیتالی را بشناسید، ما در این مقاله برخی از مزایای قفل دیجیتال را برای شما شرح خواهیم داد.

 

ورود آسان از مزایای قفل دیجیتال

با داشتن قفل درب دیجیتالی، شما مجبور نیستید دنبال کلیدهای خود بگردید و یا کلیدهای خود را برای ورود اعضای دیگر خانواده در جایی بیرون از خانه پنهان نمایید. همچنین دیگر احتیاجی به کشیدن نرده حفاظ و زدن قفل ندارید.

ورود آسان از مزایای قفل دیجیتال
ورود آسان از مزایای قفل دیجیتال

با استفاده از قفل های دیجیتال در چند ثانیه و در حداقل زمان ممکن به راحتی می‌توانید وارد فضای داخلی منزل خود شوید. قفل‌های دیجیتال دارای تکنولوژی‌های گوناگون اعم از اسکن اثرانگشت، مانند قفل درب اثر انگشتی، کلید کارتی، صفحه کلید دکمه‌ای و موارد دیگر می‌باشند.

 

افزایش امنیت

سارقان برای باز کردن یک قفل مکانیکی از روش‌های مکانیکی بهره می‌گیرند. این در حالی است که کنترل یک دستگیره هوشمند تنها منحصر به اطلاعاتی است که به این سادگی در اختیار افراد گوناگون قرار نخواهد گرفت.

 

امکان کنترل از راه دور

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از خانه بیرون می‌روید و پس از طی مسافتی تردید داشته باشید که آیا در خانه را بسته و قفل کردیه‌اید؟ این تردید شما را ناچار می‌کند مسیر آمده را بازگردید. اگر هم در لحظه ممکن نباشد، تا زمان بازگشت دچار نگرانی و عدم تمرکز می‌باشید. مسئله مشابه دیگری که ممکن است پیش بیاید، مواقعی است که یکی از اعضای خانواده یا یک میهمان در نبود شما به خانه مراجعه کند و با در بسته مواجه می‌شود. یکی از مزایای خیلی مهمی که در قفل‌ها و دستگیره‌های هوشمند باید مورد توجه قرار گیرد، امکان کنترل از راه دور است.

امکان کنترل از راه دور
امکان کنترل از راه دور

با استفاده از قفل های دیجیتال هرگاه تردید کردید که در خانه را بسته‌اید یا نه، وضعیت را می‌توانید در لحظه کنترل کنید و اقدام لازم را انجام دهید. همچنین در صورتی که کسی در نبود شما به خانه مراجعه کرده و او را مجاز به ورود می‌دانید، می‌‌توانین از همان‌جایی که هستید، در را برایش باز نمایید. این امکان همچنین در برخی محیط‌ها از نظر کنترل ورود و خروج افراد البته در صورتی که تعداد کم باشد، کارایی دارد. بنابراین بسیاری از صاحبان مشاغل با نصب آن حتی از دستگاه اکسس کنترل هم بی‌نیاز خواهند شد.

 

راحتی بیشتر از مزایای قفل دیجیتال

اگر می‌خواهید در حالی که از خانه دور هستید، اعضای دیگر خانواده و دوستان وارد خانه و یا محل کار شما شوند، می‌توانید کدهای مخصوصی را برای هر شخص با در نظر گرفتن تاریخ انقضاء در نظر بگیرید. وقتی به جلوی درب خانه یا محیط کاری خود برسید، می‌توانید تنها با قرار دادن انگشت یا نزدیک کردن کارت ورود به پنل دستگاه، به فضای داخلی دسترسی داشته باشید، همچنین می‌توانید از طریق اپلیکیشن موبایل، ورود و خروج خود را کنترل کنید.

 

مدرن بودن از مزایای قفل دیجیتال

دستگاه‌ها و سیستم‌های مدرن از آخرین فناوری‌ها استفاده می‌کنند، در سبک زندگی امروزی مهم‌ترین چیز توان استفاده از امکاناتی است که با نیازهای روز سازگار باشد. در دهه‌های اخیر، هوشمند شدن ویژگی شاخص زندگی مدرن بوده است.

مدرن بودن از مزایای قفل دیجیتال
مدرن بودن از مزایای قفل دیجیتال

تمام امور زندگی به سمت این هوشمندی می‌رود و هر امکانی لازم است متناسب با این ویژگی به‌روز شود.

نظرات (1)

[…] برای درب ضد سرقت طراحی شده است که محبوب‌ترین آن‌ها قفل دیجیتال و قفل آژیردار است. قفل آژیر دار درب ضد سرقت از قفل های […]

ارسال دیدگاه