درب ضدسرقت یک و نیم لنگه چیست و چه مزایایی دارد؟

درب ضدسرقت یک و نیم لنگه چیست و چه مزایایی دارد؟

درب ضدسرقت یک و نیم لنگه چیست و چه مزایایی دارد؟

درب ضدسرقت یک و نیم لنگه علاوه بر اینکه برای ورودی واحدهای آپارتمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای درب ورودی آپارتمان و درب ورودی ساختمان های اداری و تجاری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب ضد سرقت یک و نیم لنگه و درب ضد سرقت ۲ لنگه با توجه به اینکه عرض زیادتری دارند باید توجه بیشتری به امینت این نوع درب ها اختصاص داده شود. هر چه عرض درب ضد سرقت یک و نیم لنگه از ۱۲۰ سانتی متر بزرگتر می‌شود امنیت درب ضد سرقت در برابر نیروهای فشاری با استفاده از قفل مخفی ضد سرقت افزایش پیدا می‌کند. استفاده از وری های فلزی با ضخامت بالا از هر گونه فشارهای ضربه ای درب ضد سرقت جلوگیری می‌کند.

 

 درب ضدسرقت یک و نیم لنگه

درب ضد سرقت یک و نیم لنگه دارای مدل خاص با رویه ای از ام دی اف به قطر یک سانت و با روکش های طبیعی از جنس راش، گردوئی و ماهگونی با طرح های برجسته، نیم برجسته و… با طرح های متنوعی تولید می‌شود. این مدل از درب ضد سرقت دارای کلاف کشی فلزی دور تا دور لنگه و ورق فولادی یک تکه در سر تا سر لنگه ساخته می‌شوند مدل ها و طرح های این مجموعه از طرح های بسیار متنوع و رایج ساخته می‌شوند. طرح های انتخابی در این مدل ها شامل تمامی طرح های موجود در همه مدل های ارایه شده است. این مدل درب ها، درب ضد سرقت یک و نیم لنگه هم می‌گویند.

 درب ضدسرقت یک و نیم لنگه
درب ضدسرقت یک و نیم لنگه

طرح های تولید شده در این نوع درب ها معمولا بسیار متنوع و سازگار با همه سلیقه ها می‌باشد و از لحاظ کیفیت ساخت هیچ تفاوتی با درب های دیگر ندارند. این درب ها از لحاظ قیمتی بالاتر از بقیه مدل درب ضد سرقت هستند طرفداران خاص و ویژه ای دارند و معمولا سازندگان و افراد خاص از این نوع درب ضد سرقت استفاده می‌کنند.

 

اجزای درب ضدسرقت یک و نیم لنگه

  • ورقه فلزی
  • عایق سرما
  • عایق گرما
  • عایق رطوبت صدا
  • یراق آلات که شامل: دستگیره، درکوب، چشمی، قفل پستچی می‌باشد.
  • ورقه ام دی اف با روکش طبیعی
  • آتش پاد بون درب ضدسرقت

 

مزایا

درب ضد سرقت یک و نیم لنگه جنس چهار چوب و ضخامت آن از بهترین آلیاژ مستحکم آهن موجود در بازار است که کیفیت بالاتری داشته باشند. دومین مزایا لولای درب است که باعث راحت باز و بسته شدن این نوع از درب ها می‌شود. مشتریان باید هنگام خرید درب به قفل توجه داشته باشند چرا که هنگام آتش سوزی درب قفل می‌شود و ورود غیر ممکن می‌شود پس باید قفلی خریداری شود که استاندارد باشد و در برابر حرارت از مقاومت نشان دهد. درب ضد سرقت طوری ساخته می‌شود که نفوذ به آن سخت شود.

 مزایای درب ضدسرقت یک و نیم لنگه
مزایای درب ضد سرقت یک و نیم لنگه

وزن بسیار بالای درب و به کار بردن ورقه های فلزی در ساخت کلاف داخلی درب و قسمت میانی آن دو دلیلی است که این درب ها را از سایر درب ها مجزا می‌نماید. اگر درب ضدسرقت یک و نیم لنگه برای محل صنعتی خریداری شود باید پوشش لایه بیرونی ضد اسید و ضد رطوبت باشد. چهار چوب این درب ضدسرقت از ورقه فلزی ۱٫۵ الی ۲ میلی متر ساخته می‌شود که با رنگ پودری الکترواستاتیک رنگ می‌شود و در دستگاه در دمای ۲۲۰ درجه حرارت داده که باعث مقاومت بالای چهار چوب این درب ها می‌شود.

 

ابعاد درب ضد سرقت یک و نیم لنگه

طول فریم انتظار نیز فاکتور مهمی در درب های ضدسرقت یک و نیم لنگه می‌باشد. که این عدد پس از کف سازی و نصب ساب فریم از ۲۱۲ سانتی متر نباید بیشتر باشد و در صورت طول بیشتر از ۲۱۲ سانتر می‌توان از مدل های کتیبه خور استفاده نمود. در این حالت طول درب قابلیت تولید در ارتفاع ۲۵۰ و ۲۵۵ سانتی‌متر را نیز دارا می‌باشد. برای درب ضدسرقت یک و نیم لنگه نیز عرض تا ۱۵۰ سانتی‌متر است و ابعاد درب ضد سرقت دو لنگه نیز برای عرض باید ۲۰۰ سانتی‌متر در نظر گرفته شود. البته باید بیان شود که امنیت درب های ضد سرقت برای مدل های یک و نیم لنگه و دو لنگه با استفاده از قفل مخفی ضد سرقت افزایش پیدا می‌کند.

ارسال دیدگاه