سیلندر قفل درب ضدسرقت چگونه است؟

سیلندر قفل درب ضدسرقت چگونه است؟

در این بلاگ از سایت گلدور به این می‌خواهیم بپردازیم که سیلندر چیست و چه کاربردی دارد و انتخاب یک سیلندر قفل ضدسرقت خوب چقدر می‌تواند در ضد سرقت بودن درب منزل شما تاثیر بگذارد؟ امروزه تقریبا تمامی درب های ساختمانی دارای قفل می‌باشند. به طور کلی می‌توان گفت که تمامی درب های ساختمان به یک سیلندر و مغزی احتیاج دارند. حال می‌خواهیم بدانیم یک سیلندر خوب چگونه است؟

سیلندر قفل درب ضدسرقت
سیلندر قفل درب ضدسرقت

یک سیلندر یا مغزی قفل با کیفیت و مقاومت بالا می‌تواند تضمین مناسبی جهت ایجاد امنیت در محل زندگی یا کار شما باشد. سیلندر قفل درب ضدسرقت بر اساس جنس بدنه و کلیدهایش و همچنین مدل کلیدهایش دارای کیفیت و ایمنی متفاوتی است. سیلندر قفل درب ضدسرقت در دسته یراق آلات ساختمانی قرار گرفته و بخش مهمی از درب ضد سرقت محسوب می‌گردد.

 

جنس سیلندرها

سیلندرها معمولا از فلز برنج- زینک و سرب تهیه شده تا مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد.

 

قفل ضد سرقت

قفل نیز یکی از مهمترین قطعات بکار برده شده در درب های ضدسرقت هست و نقش بسزایی در ایمنی درب ها ایجاد می‌کند. قفل از سه بخش مهم تشکيل شده اند: زبانه آويز، بدنه اصلي، مکانيسم کليد. اين مساله مهم است که هر يک از اين بخش‌ها بايد از آلياژ‌هاي مناسبي براي مقاومت در برابر انواع ضربات و مواد خورنده برخوردار باشند.

قفل درب ضد سرقت
قفل درب ضد سرقت

بیشتر افراد وقتی می‌خواهند یک قفل را انتخاب کنند بیشتر به جنس زبانه یا حلقه قفل دقت می‌کنند این بخش اغلب از فولادی‌های آلیاژی قوی ساخته شده است ولی متخصصان کلید سازی علاوه بر این قسمت به قسمت‌های دیگر قفل نیز توجه ویژه ای دارند. بدنه قفل یکی از این قسمت‌ها محسوب می‌شود. استفاده از سیلندر و قفل خوب در ضد سرقت بودن درب اهمیت زیادی دارد.

 

سیلندر هایی با جنس چدن

قفل‌های گوشواره‌ای عملا مقاومت خاصی در این بخش ندارند. از این رو متخصصان کلید سازی به شدت درباره جنس بدنه قفل حساس‌اند. استفاده از آلیاژ موسوم به چدن در بدنه قفل یکی از بدترین اشتباهات است. این آلیاژی یکی از باستانی‌ترین انواع آلیاژ‌های مشتق از آهن است. درست است که چدن به این راحتی‌ها ذوب نمی‌شود و در برابر خوردگی حتی با اسید از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهد، اما شاید باورتان نشود که چدن شکننده است و با چند ضربه نسبتا دقیق به محل مناسب به راحتی می‌شکند و خرد می‌شود.

اما بدون تردید مهم تر از قفل و سایر قطعات بکاربرده شده در درب ضد سرقت سیلندر بکاربرده شده در درب ضد سرقت هست چراکه تا سیلندر باز نشود قفل نیز باز نخواهد شد. سیلندر ۹۹ درصد درب های ضد سرقت چینی موجود در بازار کلید آنها از نوع کامپیوتری معمولی است. که با مدل ها و کیفییت های متفاوتی هستند اما یک وجه مشترک دارند و آن اینست که کلید های آن ها قابل ساخت هستند.

قفل درب
قفل درب ضد سرقت

انتخاب سیلندر قفل درب ضدسرقت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما در انتخاب سیلندر دقت کافی به عمل نیاورید این بدین معناست که انگار شما درب ضد سرقت انتخاب نکرده اید چراکه سارقین بسیار راحت می‌توانند با سیلندر ها بازی کنند و بتوانند قفل را باز کنند و این یعنی درب ضد سرقت شما بسیار سریع تسلیم سارق شده است.

 

سیلندر قفل درب ضدسرقت گلدور

گلدور همواره سعی نموده تا با سایر وارد کنندگان درب ضد سرقت متفاوت باشد و به احترام انتخاب مشتریان از بهترین قطعات در محصولات خود استفاده نماید و از سیلندر قفل درجه یک و با بالاترین درجه کیفی که متخصصین نیز ضد سرقت بودن آن را تائید می‌نمایند استفاده کند. سیلندر قفل ضد سرقت خوب شامل 8 کلید هستند که 2 کلید( کلیدکارگری) بوده و 1 کلید تغییر رمز بوده و 5 کلید اصلی برای بهره بردار اصلی است. با به کاربردن کلید تغییر رمز 2 کلید اول ازکار افتاده و با 5 کلید اصلی فقط درب را باز خواهد شد.

 سیلندر درب ضد سرقت
سیلندر درب ضد سرقت

درب های ضدسرقت مجهز به سیلندر هایی می‌باشد که کلید های آن 3 لاین بوده و ضد ساخت می‌باشند و دارای 8 عدد کلید می‌باشد که دو عدد کلید جهت نصاب وکلید کارگری و یک عدد کلید تغییر رمز که به محض استفاده از کلید تغییر رمز واستفاده از یکی از پنج کلید اصلی، کلید های کارگری غیر قابل استفاده خواهند بود. لولاهای درب ضد سرقت تک درب ۱۸۰º درجه بازشو ومخفی هستند به طوری که پس از بسته شدن درب قابل مشاهده نیستند.

 سیلندردرب ضد سرقت
سیلندر درب ضد سرقت چگونه باید باشد

انتخاب بهترین قفل با توجه به مسائل امنیتی آن انجام می‌شود زیرا امروزه برخی از سارقان می‌توانند به راحتی به سیلندر و مغزی دسترسی پیدا کنند. سیلندری که کیفیت و امنیت بیشتری نسبت به سایر سیلندر ها داشته باشد به عنوان بهترین سیلندر قفل در نظر گرفته می‌شود.

 

قیمت توپی درب

ابتدا باید بدانید که توپی های درب به دو دسته چوبی و آهنی تقسیم می‌شوند. واضح است که قیمت این دو توپی با یکدیگر متفاوت است. توپی قفل درب همچنین به دو نوع معمولی و ضد سرقت تقسیم می‌شوند. توپی قفل ضد سرقت ایمنی بیشتری برای درب و ساختمان فراهم کرده و از هر گونه نفوذ توسط سارقان پیشگیری به عمل می‌آورند. توپی های درب اولین قسمتی هستند که کلید به درون آن وارد می‌شوند، بنابراین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. در صورتی که این توپی ها ضد سرقت باشند قیمت بیشتری نسبت به توپی های معمولی خواهند داشت.

 

سیلندر و مغزی قفل درب ضدسرقت

درب های ورودی ساختمان و شرکت با نصب مغزی و سیلندر شاسی دار به صورتی می‌باشد که تنها می‌توانید از سمت داخل آن را باز و بسته کنید و از سمت بیرون باید کلید مکانیکی استفاده کنید.

مغزی قفل درب ورودی
سیلندر و مغزی قفل درب ورودی

قیمت سیلندر و مغزی قفل یا همان توپی قفل

قیمت سیلندر و مغزی قفل بسته به ویژگی های زیر دارد:

ضخامت، نوع کلید، جنس کلید
محل پیچ سیلندر
کیفیت سیلندر

 

سیلندر قفل دوشیار

سیلندر های دو شیار دارای دو لبه می‌باشند. رمز این سیلندر ها با یکدیگر متفاوت بوده همچنین ساچمه ریزی آنها نیز متفاوت است. این دسته از سیلندر های قفل در سطح بسیار بالایی از ایمنی قرار داشته و انتظارات شما را از یک سیلندر ایمن برآورده می‌کنند.

قفل دوشیار
سیلندر قفل دوشیار

بهترین سیلندر قفل دو شیار عموما از آلیاژ فلز های گوناگون ساخته می‌شوند. این آلیاژ ها می‌توانند از جنس فلزاتی مانند برنج باشند.

 

مغزی قفل درب چوبی

مغز قفل درب چوبی از جمله سیلندر قفل هایی است که می‌تواند امنیت ساختمان شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. مغزی قفل درب چوبی می‌تواند به صورت ساده و یا ضد سرقت باشد. مغزی های ضد سرقت امنیت بیشتری در مقایسه با مغزی های چوبی ساده تر دارند. مغزی های قفل درب چوبی از جمله قدیمی ترین مغزی های ساخته شده برای درب های چوبی به شمار می‌روند و در دسته مغزی های کلاسیک قرار می‌گیرند.

قفل ضد سرقت
نمونه ای از قفل ضد سرقت

این مغزی ها می‌توانند برای درب های چوبی ساختمان، حیاط و سایر مکان های مشابه به کار برده شوند. مغزی قفل درب چوبی در دسته مغزی های با کیفیت متوسط رو به بالا قرار می‌گیرند و در صورت لزوم می‌توانید نسبت به خرید اینترنتی و یا حضوری آنها اقدام کنید. سیلندر قفل درب چوبی یکی از یراق آلات پرکاربرد به حساب می آید و از محبوبیت زیادی نزد مشتریان برخوردار است. قفل های درب دارای تنوع زیادی می‌باشد. از لحاظ فنی روی درب های ساختمانی دو نوع قفل درب که یکی از آنها قفل اتاقی با کلید ساده می‌باشد و دیگری برای درب های ورودی که قابلیت نصب سیلندر روی آن دارد استفاده می‌شود.

معمولا قفل های درب ورودی واحد (درب ضد سرقت) از سیلندر هایی که سمت داخلی آن دارای شاسی بوده استفاده می‌شود و همچنین مدل های ارزانتر این سیلندر روی درب های سرویس بهداشتی نیز نصب می‌گردد که از سمت بیرون با کلید مخصوص به خود و از سمت داخل با شاسی عمل نماید.

 

نکات مهم در خرید سیلندر قفل درب ضدسرقت

یکی از موارد مهم در خرید اینترنتی قفل درب، توجه به جنس زبانه است. قفل های درب در دو زبانه سربی و برنجی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. کیفیت بالا، استحکام، عدم خوردگی بر اثر گذشت زمان و… از جمله مزایای ارزشمند زبانه برنجی و سربی به شمار می‌آید.

عدم زنگ زدگی را می‌توان به عنوان تنها ویژگی برتر زبانه های برنجی دانست. قفل هایی با زبانه برنجی در اثر برخورد با رطوبت یا قرار گرفتن در محیط های مرطوب دچار زنگ زدگی نمی‌شوند درب های ورودی چوبی امن با نصب مغزی و سیلندر شاسی دار به صورتی می‌باشد که تنها می‌توانید از سمت داخل آن را باز و بسته کنید و از مزایای آن این است که از سمت بیرون باید کلید مکانیکی استفاده کنید. برخی دلایل تفاوت قیمت مغزی قفب درب چوبی در بازار به ضخامت و نوع کلید و جنس کلید و محل پیچ سیلندر و کیفیت سیلندر قفل درب های چوبی بستگی دارد.

قفل سوئیچی زبانه برنجی
قفل سوئیچی زبانه برنجی

از این رو معمولا از زبانه برنجی برای قفل های سرویس بهداشتی و حمام و قفل هایی که در مناطق مرطوب مانند شمال کشور قرار دارند، استفاده می‌شود. اندازه گیری پهنای درب، یکی دیگر از موارد مهم در زمان خرید اینترنتی قفل است. قفل های درب در بازار از سایز 3-8 سانت با توجه به نیاز مشتریان، طراحی و تولید شده اند. قبل از خرید اینترنتی قفل، با اندازه گیری پهنای درب و توجه به جنس زبانه، می‌توانید نسبت به خرید قفلی کارامد و ایده ال اقدام کنید.