تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی چیست؟

تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی چیست؟

تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی چیست؟

استفاده از درب‌های ضدسرقت امروزه یکی از رایج‌ترین اقداماتی می‌باشد که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا از این طریق امنیت را برای زندگی و خانواده خود به ارمغان آورند. همچنین افراد به این حقیقت رسیده اند که میان درب‌های ضدسرقت و معمولی یک سری از مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت‌ها وجود دارد که همین تفاوت‌ها سبب شده است تا افراد به سوی استفاده از این مدل درب‌های روی بیاورند. درب ضدسرقت و درب معمولی در موارد زیادی مانند جنس مواد سازنده، قفل‌های مناسب درب، امنیت و موارد دیگری با یکدیگر تفاوت دارند که هرکدام از این‌ها باعث به وجود آمدن ویژگی‌های مختلفی برای این درب‌ها شده است.

تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی چیست؟
تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی چیست؟

ایمنی مهم‌ترین بحث و دلیل خرید درب ضدسرقت می‌باشد. بنابراین میزان مقاومت این درب‌ها در مقایسه با درب معمولی باید بسیار بالا باشد و دارای خاصیت‌هایی همچون اهرم نشدن درب، عدم شکسته شدن و… باشد. علاوه بر بالا بودن امنیت، از نظر ظاهری این درب‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. در این مقاله از گلدور قصد داریم تفاوت درب ضدسرقت و درب معمولی را بررسی نماییم.

 

تفاوت قفل درب معمولی با درب ضدسرقت

یکی از تفاوت‌های بسیار مهمی که بین درب ضدسرقت و درب معمولی وجود دارد قفل این درب‌ها می‌باشد. بر خلاف درب معمولی که قفل ایمنی ندارند و به آسانی قابل باز شدن می‌باشند، برای درب ضدسرقت قفل‌های پیشرفته ای تولید و تعبیه شده است که باعث بالا رفتن ایمنی آن‌ها می‌شود. قفلی که در درب ضدسرقت به کار می‌رود از نوع گاو صندوقی بوده و از زبانه‌های آن از چهارجهت داخل چهارچوب وارد شده و قفل می‌شوند. در صورت خراب شدن قفل این مدل از درب‌ها و نیازمندی به قفل و کلید سازی، باید هزینه بیشتری نسبت به قفل درب معمولی بپردازید.

 

مقاومت و امنیت درب

همانطور که می‌دانید مهم‌ترین تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی در میزان مقاومت و امنیت آن‌ها می‌باشد. به دلیل بکارگیری برخی از متریال‌ها در ساختار درب‌های ضدسرقت، قفل‌ها، یراق آلات و… شاهد مقاومت بسیار بالا و عدم نفوذ ناپذیری آن‌ها نسبت به درب‌های معمولی هستیم. ضخامت تاثیر مستقیمی در مقاوت درب دارد، به این صورت که در درب ضدسرقت بیشتر از درب معمولی می‌باشد و یکی از دلایل آن استفاده از فولاد ضخیم در دو طرف درب ضدسرقت است.

مقاومت و امنیت درب
مقاومت و امنیت درب

در درب معمولی بر خلاف درب ضدسرقت از چوب معمولی در بدنه آن استفاده شده است که این موضوع سبب می‌شود که درب‌های ضدسرقت شکسته و یا سوراخ نشوند. اما در درب ضدسرقت میان روکش‌های درب و ساختار کلی آن از ورق‌های فولادی با ضخامت معین استفاده شده است. ضخامت درب معمولی عموما حدود 5 سانتی‌متر است اما ضخامت درب ضد سرقت در کمترین حد 7 سانتی‌متر است. ساختار درب ضد سرقت ترکیب روکش چوبی و فولاد است در صورتی که ساختار درب معمولی تنها چوب با جنس‌های مختلف می‌باشد.

 

تفاوت چهارچوب ها

در درب معمولی از چهارچوب‌های چوبی استفاده می‌شود اما در درب ضد سرقت چهارچوب فلزی تقویت شده استفاده می‌شود که ساختار پیچیده‌تری نسبت به درب معمولی دارد. بنابراین می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین تفاوت درب معمولی با درب ضد سرقت استفاده از فلز و فولاد در تولید این درب‌ها می‌باشد. بنابراین هنگام خرید درب ضد سرقت باید این نکته را در نظر داشته باشید.

 

مقایسه درب ضدسرقت و درب معمولی از نظر کیفیت

یکی از دیگر مهم‌ترین تفاوت درب معمولی با درب ضدسرقت، می‌توان به کیفیت آن‌ها اشاره کرد. لازم است بدانید که کیفیت درب از المان‌های بسیار زیادی تشکیل شده است که بارزترین آن‌ها می‌توان به جنس چوب و فلزی که در ساخت این درب‌ها استفاده می‌شود، اشاره کرد. درب‌های ضدسرقت بهترین و مناسب‌ترین عایق صدا و حرارت هستند که همین امر باعث شده است که امروزه درب‌های ضدسرقت از بالاترین کیفیت برخوردار باشند.

مقایسه درب ضدسرقت و درب معمولی از نظر کیفیت
مقایسه درب ضدسرقت و درب معمولی از نظر کیفیت

همچنین در ساخت و طراحی درب ضدسرقت از تکنولوژی و فناوری بالایی استفاده می‌شود که باعث شده است تا درب ضد سرقت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار باشند.

 

تفاوت قیمت درب معمولی با درب ضدسرقت

در درب ضدسرقت تجهیزات و قابلیت‌های بسیار بیشتری نسبت به درب معمولی به کار رفته است. ضمن اینکه مواد سازنده درب ضد سرقت و درب معمولی باهم تفاوت زیادی دارند و تمام این عوامل باعث می‌شوند که قیمت درب‌های ضدسرقت بسیار بیشتر از درب‌های معمولی باشد.

 

موارد مصرف درب ضد سرقت و معمولی در منازل

اگر از درب‌های معمولی بخواهند در منازل استفاده کنند این درب‌ها را برای اتاق‌خواب‌ها در نظر می‌گیرند. پس می‌توان از دیگر تفاوت درب ضد سرقت با درب‌های معمولی را مکان استفاده از آن دانست. به این معنا که از درب‌های ضد سرقت در یک مکان‌های خاص و از درب‌های معمولی در مکان‌های دیگری استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید اصلی‌ترین تفاوت درب ضد سرقت و درب‌ معمولی، میزان امنیت و مقاومت آن‌ها هست.

موارد مصرف درب
موارد مصرف درب

این مقاومت ایجادشده توسط مواد و ساختار این درب‌ها هست. البته استفاده از ابزار و یراق‌ها نیز می‌تواند تأثیر بسزایی در این امر داشته باشد. از مهم‌ترین تفاوت درب ضدسرقت با معمولی، این است که درب‌های معمولی تماما از چوب ساخته‌ شده است و در حالی‌ که مواد و ابزار ساخت درب‌های ضدسرقت علاوه بر چوب شامل جنس‌های دیگری نظیر فلز نیز هست. فلزهای به‌کاررفته شده در درب‌های ضد سرقت می‌تواند ورقه‌ی فولادی، استیل، فلز گالوانیزه شده و… باشد.

 

سایر تفاوت درب ضدسرقت با درب معمولی

  • عایق حرارتی
  • تنوع رنگ بندی
  • درب ضدسرقت دارای قفل شب بند می‌باشد.
  • بر روی درب ضد سرقت یک زنگ هم در صورت نیاز نصب می‌شود.
  • ابزار و یراق استفاده شده در درب ضدسرقت دارای استاندارهای روز جهانی می‌باشند.
  • در صورت نیاز درب ضد سرقت را می‌توان با وسایل امنیتی جانبی تجهیز نموده و باعث بالا بردن بیش از پیش امنیت این درب‌ها شد.
  • درب ضدسرقت مانند درب‌ معمولی از دو لولا استفاده نمی‌کند بلکه از سه یا بیش از سه لولا استفاده می‌کند و همچنین لولا‌های آن با به صورت مخفی هستند و یا به سمت داخل می‌باشند که در واقع دسترسی سارقین به لولا را کلا غیر ممکن می‌کنند.

ارسال دیدگاه